מפקחיי בניה

מידע נרחב על מפקחיי בנייה, פיקוח וניהול בנייה

פיקוח בנייה זה אחד הדברים היותר חשובים שבונים בית, זה מונע בעיות עתידיות, בין אם קניתם דירה חדשה מקבלן ובין אם אתם מתגוררים בדירה ישנה אתם עלולים להיתקל בליקויי בנייה הקיימים בכל סוגי המבנים ישנים כחדשים והמוכרים לנו היטב בחברתנו. ליקויי איטום וליקויים כמו נזילות הם הליקויים הנפוצים ביותר וכמובן המטרידים והעגומים המחייבים תיקון באופן מידיי.

אין צורך לספר עד כמה כתמי עובש על הקירות והתקלפות הטיח גורמים לנזקים אסתטיים למבנה עצמו, אך חשוב להבין שלא רק נזקים כאלו נגרמים אלא בנוסף בעיות רטיבות הנגרמות מליקויי איטום יכולות להחמיר בעיות נשימתיות אצל יושבי הבית.

קשה להבין מדוע במדינה כמו ישראל אלו הליקויים הנפוצים ביותר מאחר וישראל לא נהנית מכמויות מים עצומות היורדות בימות החורף ואף על פי כן כמעט אין דייר שלא מכיר את תופעת העובש, הנזילות, הרטיבות או העיבוי על גבי הקירות ולעיתים גם על גבי חלונות.

חשוב מאוד לא להלחם עם פקחיי בניה, אלה לקחת מהם את הערות וליישם

פקחיי בניה מונעים תקלות עתידיות בעקות הערות בשלבים שהרבה יותר קל לסדר, ראשית, קיים מצב של בלאי טבעי בו עם הזמן האיטום נשחק ובמצבים של חוסר איטום או איטום לקוי אין מה שיעצור את המים בפני חדירתם של אלו פנימה אל תוך החלל הפנימי של הבית.

שנית, פעמים רבות בעיות שלא טופלו בזמן או טופלו שלא כראוי כמו צביעה או טיח ולא טיפול יסודי ואלו רק גרמו להחרפת הבעיה ולהגדלת הנזקים.

מידע על איטום לחץ

שלישית, כמו שנראה בהרבה מבנים חדשים האיטום הוא חלק אינטגראלי מתהליך הבנייה ולמרות זאת לא בוצע כראוי או שלא השתמשו בחומרים מתאימים ולכן לא יעבור זמן רב עד שתתגלה הרטיבות על פני הקירות.
מצבים כמו רטיבות בתקרת חדר הרחצה הנובעת מנזילה של צנרת או עליית מים מעל הפאנלים כתוצאה מחול רטוב יכולים להתרחש הן במבנה חדש וקל וחומר במבנה ישן.
ואלו רק דוגמאות בודדות לכך.

 

למידע על זיפות גגות לחץ

חשוב להבין שאין לדחות את הקץ ובעיות כמו רטיבות ונזילות חייבות להיות מטופלות בעודן קטנות. על כן חשוב להזמין איש מקצוע שיאתר את הליקויים כבר בכניסתכם לדירה ולא לחכות לתקלות שתופענה מאוחר יותר ויגרמו לעוגמת נפש ולנזקים כלכליים גדולים הרבה יותר.

מנסיוננו בחברת "מומנט", תוצאות בעיות רטיבות הנובעות מהליקויים עליהם דיברנו הן חמורות ביותר כך שמעבר לנזק האסתטי ברוב הפעמים נרגיש גם בעלייה בלחות הדירה, הגברת מחלות ריאומטיות ואלרגיות שונות, ריחות לא נעימים, פגיעה בריהוט וכמובן פגיעה בבידוד התרמי של המבנה ועיתים המצב חמור עוד יותר כאשר תחול פגיעה ביציבות המבנה כתוצאה מפגיעה בחוזקו של הברזל שבבטון.