קבלני איטום

קבלני איטום

פתרון נגד רטיבות, כשמדברים על איטום מתכוונים בדרך כלל על בידוד מפני מים. ישנם כמה סוגים שלאיטום הנפוץ מבניהם זה איטום חלונות ודלתות. דרך חלונות ודלתות המים נוטים לחדור ולגרום רטיבות לחלקם הפנימי של המבנים ודירות המגורים. עוד סוג של איטום נפוץ, הוא איטום סדקים בקירות, אין כל הצדקה להופעת סדקים בדירה שנבנתה ע"י פועלים מקצועיים. אך בכל זאת, סדקים במבנים ודירות מהווים את התופעה הכי נפוצה והשכיחה ביותר בארץ.

הרי ידוע, כי סדקים פוגעים ביופי של מבנה מסוים, אך הם עלולים לגרום פגיעה רצינית יותר בחוזק המבנה, הם נהיים חשופים יותר למעבר מים ורטיבות, היות והמים מחפשים מקום לחלחל בו.

סדקים אלו גורמים לפגיעה בתשתיות כמו חשמל, בשכבות הטיח , קילוף הצבע ועוד.

 

קבלני איטום גגות

עוד סוג של איטום מאוד ידוע, הוא איטום גגות. כולנו זוכרים לפני שנים, את האיש שהיה אוטם לנו גגות לפני החורףבזמנו, הרי אז היה מקובל לאטום את הגגות מפני גשם בעזרתחימוםזפת. אבל בינתיים, למרבה המזל, פותח באירופה פטנט חדיש הפותר את בעיות הרטיבות והגשמים יריעות ביטומניות לאיטום גגות.

האפשרות הקלה להשתמש ביריעות לאיטום גגות משכה רבים להשתמש בה, הן בגלל החומר האוטם והן בגלל שהעבודה עם יריעות אלה הופכות את פעולת האיטום לקלה ומהירה. כיום ישנם חומרי איטום האוטמים גגות הם מתייבשים והופכים לאטומים וע"י כך מונעים רטיבות.

 

קבלני איטום קירות חיצוניים

ישנם קבלני איטום שלקירות חיצוניים הוא למנוע ספיגה של מים בקירות. שימוש נכון בחומרי איטום ישמור כי הקיר יישאר יבשועמיד נגד מים. זוהי תופעה שכיחה בבנייה רשלניתבארץ שמתבטאת בתופעת הרטיבות.

גם ניקוז לא נכון שמוליך את הגשם בחורף גורם במיוחד לנזקי רטיבות. מקומות ידועים בבתים פרטיים הידועים כ" מושכים רטיבות", הם מרתפים, וממ"דים שהם תת-קרקעיים, במרוצת הזמן, המים מוצאים דרך להגיע לקירות הפנימיים וככל שלא שמים לב או בודקים, כך הרטיבות תהיה קשה יותר. אבל אם האיטום בוצע בצורה מקצועית ע"י אנשי מקצוע בתחום, כךהמים לא יוכלו ולחדור פנימהלבית.אם אתם צריכים לאטום את הדירה או הבית, עליכם לפנות את הדירה כך שהדברים בבית כמו רהיטים ארונות בגדים וכד', לא ייהרסו מהרטיבות. יש לדאוג להביא חברת פינוי דירה כמה שיותר מהר על מנת לצמצם את הנזק שעלול להיגרם. אם אינכם יודעים איך לעשות זאת, ניתן לקרוא לחברת פינוי דירות.